Muzeum studené války Krizový štábní krytMuzeum studené války Krizový štábní kryt

Atomový kryt Praha

O nás

Naše skupina nadšenců vznikla v roce 2013 pod názvem "Československé ozbrojené složky" a zajímá se o historii ozbrojených složek se zaměřením na léta po druhé světové válce v Československu až do jeho rozpadu v roce 1993. Naším cílem je ukázat veřejnosti historii ve všech podobách a interaktivním způsobem ji zapojit do prohlídky.

Jakožto mladý spolek a kolektiv, hledáme nové nadšence do svých řad. Spolek nabízí spoustu zajímavých možností k realizaci a uplatnění.

Náklady na zřizování a provozování muzea jsou vysoké. Proto se obracíme na širokou veřejnost o pomoc při získávání exponátů do našeho muzea studené války.

Hledáme technické zařízení jako telefony, vysílačky, radiostanice, agregáty, uniformy, vzduchotechniku z krytu CO a znehodnocené zbraně. Rovněž i dobové zařízení z civilního života, jako tiskopisy, vojenské kroniky, různé dokumentace a vyznamenání.

Pokud máte možnost nám věci darovat, zapůjčit i prodat, neváhejte nás kontaktovat.

Předem děkujeme všem za podporu.

S úctou členové Muzea